Najlepsze kosmetyki naturalne

Kosmetyk naturalny to produkt, który ma za zadanie upiększać i pielęgnować skórę za pomocą substancji naturalnych. Jest przyjazny dla środowiska, a przede wszystkim korzystny dla zdrowia.

Już w starożytności kobiety dbając o swoją urodę stosowały różne metody wykorzystując znane im środki pochodzenia naturalnego, zaczynając od kąpieli w mleku i miodzie, po przez wcieranie w ciało wonnych olejków, aż do przemywania skóry wodą kwiatową. Już wówczas zdawano sobie sprawę z ich dobroczynnego wpływu na cerę i samopoczucie.

 

Naturalne kosmetyki są zdrowe

Natura jest nieograniczonym źródłem substancji aktywnych, które stymulują naturalny system ochronny oraz procesy naprawcze skóry. Dążymy do zdrowego i zgodnego z naturą trybu życia, wyrazem tego jest coraz częstsze sięganie po kosmetyki ekologiczne. Nasze potrzeby rosną, a zainteresowanie tym, co ekologiczne i zdrowe, rozwija się. Pierwsze kosmetyki naturalne zostały stworzone z myślą o osobach z cerą wrażliwą, skłonną do podrażnień. Obecnie te produkty są wręcz polecane do pielęgnacji ciała dla osób nie mających problemów dermatologicznych .

Dlaczego warto sięgać po kosmetyki naturalne?

Powodów jest wiele: są bezpieczne dla organizmu, wnoszą więcej korzyści i nie są szkodliwe. Mają wyższą jakość i lepsze właściwości, niż popularne kremy dostępne na rynku. Są także przyjazne dla środowiska i nie zawierają chemicznych dodatków, ulepszaczy i substancji konserwujących takich jak: Parabeny, SLS-y (Sodium Lauryl Sulfate), syntetyczne barwniki i aromaty, czy Formaldehyd. W kosmetykach naturalnych i ekologicznych używa się przede wszystkim surowce pochodzenia roślinnego, które mogą być pozyskiwane w procesach filtracji, destylacji, tłoczenia, czy ekstrakcji. Pochodzą z kontrolowanych upraw i są najwyższej jakości, czasem nawet trzeba sprowadzać je z drugiego krańca świata, aby były odpowiedniej jakości.

Polskie kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne robione w Polsce cieszą się bardzo dużym zaufaniem, mają wyśmienite składy i dodatkowo piękne opakowania. Zwykle powstają w niedużych, rodzinnych manufakturach, które wraz z rosnącą popularnością zmieniają się w duże firmy z nowoczesnymi laboratoriami. Nie tracą przy tym na swojej jakości i naturalności, są tak samo doskonałe.

 

Gdzie kupić naturalne kosmetyki?

Można je znaleźć w sklepach z ekologiczną żywnością, ale oferta takich punktów nie jest zbyt bogata w takie produkty.  Są również specjalne sklepy stacjonarne, rzadziej spotykane, ale zajmują się sprzedażą opisywanych wyżej wyrobów, lecz z reguły cena kosmetyków jest wyższa. Są również organizowane targi z naturalnymi kosmetykami, ale takie wydarzenia powstają w dużych miastach i nie każdy może w nich uczestniczyć z przyczyn logistycznych. Nie ma też pewności, czy dostaniemy to, czego akurat szukamy.

Dlatego zdecydowanym uproszczeniem w znalezieniu odpowiednich kosmetyków naturalnych z rekomendacją jest sklep internetowy, gdzie jest bogaty wybór i łatwo znaleźć to, czego potrzebujemy. Bez problemu można zweryfikować firmę, która je wyprodukowała, a także to, jakie składniki zostały przez nią użyte w produkcji kosmetyku. Dzięki bogatym opisom, można zaczerpnąć wiedzę na temat ich dobroczynnego działania.

Warto stosować kosmetyki naturalne, wolne od szkodliwych substancji i niepotrzebnej chemii, dlatego że skóra to największy narząd naszego organizmu i trzeba jej dać to co najlepsze,a ona odwdzięczy się tym samym.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *